Reglanda Teknolojisi

Reglanda pantolonların kalıpları, Çuval Giyim’in yaklaşık 20 yıllık ürün geliştirme deneyimi ile özellikle regl dönemindeki beden değişikliklerine uyumlu olacak şekilde hazırlanmıştır.

Ürün, 34 - 44 arası altı farklı beden seçeneği ve patentli esnek kemer konstrüksiyonu ile kullanıcının hassas karın-bel bölgesinde baskı oluşturmadan, hareketlerine uyum sağlamayı amaçlar.

Reglanda pantolon kumaşları, nanoteknolojik ekorepel veya nanosfer sıvı geçirgenliğini azaltıcı yüzey uygulamalıdır. Bu koruyucu kumaş yapısıyla, kullanıcıyı, özellikle regl dönemlerinde, cildin nefes almasını engellemeden, sıvı geçirgenliğini azaltan bir bariyer oluşturacak şekilde işlev görerek kullanıcıyı destekleyecek şekilde tasarlanmıştır.Reglanda Teknolojisi

Yapılan testlerde, kumaşın sıvıya maruz kalma olasılığı halinde, Reglanda kumaş yapısının, sıvının, arka yüze çıkan bölümünü, önemli ölçüde azalttığı görülmüştür. Bu özellik, konvansiyonel kumaşlardan mamul diğer giysilerle kıyaslandığında, farkedilir derecede güçlü bir koruma sağlar, koku oluşumunu engeller, ürün temizliğini kolaylaştırır. Kumaştaki bu uygulama, aynı zamanda, dışarıdan da koruma sağladığından, kolay leke tutmaz ama izlerin kolayca temizlenmesini sağlar. Hafif deterjanla, talimatlara uygun yıkandığında, 20 yıkamaya kadar etkilidir.

Nanosfer uygulama | Nanosfer partikülleri, düz kumaş yüzeyini, nano (metrenin milyarda biri) boyutta etkileyerek minik tepeli bir yapı yüzeyi haline getirerek, yüzey üzerine düşen sıvı/madde damlalarının tutunamayarak kolayca kayıp gitmesine yol açar. Uygulama, lif düzeyinde olduğundan, iplikler arası gözenekler kapanmaz, nefes alabilir.

Ekorepel uygulama | Ekorepel partikülleri, nano boyutta lif çevresini sararak bir paraffin zinciri ve farkedilemeyecek kadar ince bir film tabakası oluştururlar sıvının/madde (yağ haricinde) bu zincir üzerinde tutunamayarak kolayca kayıp gitmesine yol açar. Uygulama, lif düzeyinde olduğundan, iplikler arası gözenekler kapanmaz, nefes alabilir.