TESLİMAT VE İADE ŞARTLARI

TESLİMAT BİLGİSİ

Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sorunlardan biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz. Fatura adres bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden Fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişi onaylamayınız. 

Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslim edilir. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılamaz. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir. 

Satın almak istediğiniz ürünun teslimat süresi ürün sayfasında ürünlerin üretim ve tedarik süreçleri göz önünde bulundurularak belirtilmiştir. Haftasonları ve resmi tatil günlerinde vermiş olduğunuz siparişleriniz otomatik olarak takip eden ilk iş gününde işleme alınacaktır.

Siparişlerinizi sizin dışınızda bir kişi teslim alacak ise bu kişinin ismini teslimat bilgilerinde lütfen belirtiniz. Kargo görevlisine kimlik ibrazı karşılığında ürünü teslim alabilirsiniz. 

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz. 

Kargo'dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal kargo görevlisine zabıt tutturup, bizimle irtibata geçiniz. Kıbrıs dahil olmak üzere yurtdışına sevkıyatımız bulunmamaktadır.

İADE BİLGİSİ

Öncelikle siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım” sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz “Onay Bekliyor” konumunda ise iptal edebilirsiniz. 

“Hesabım” sekmesinde siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. Fakat siparişinizin size ulaşmasıyla birlikte ürünü “Karşı Ödemeli” olarak iade edebilirsiniz. 

İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaştığı tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde, kargo bedeli reglanda.com tarafından ödenecek şekilde iade edebilirsiniz. İade yapılan ürün mutlaka orjinal kutusunda ve yeniden satışa uygun bir halde olmak zorundadır, teslim alındığı gibi iade yapılmayan ürünler depomuz tarafında teslim alınmamakta ve iade yapılmamaktadır.İade ürün müşteri sorumluluğunda seyahat etmektedir. Fatura arkasında bulunan iade formu doldurulmalı ve iki nüshada gönderilmelidir.Satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.Siparişiniz ile birlikte faturanızın iki nüshasınında gönderilmesini tekrar hatırlatır, unutulan faturanın tekrar gönderimlerinden doğan kargo bedeli iade tutarından düşülür.Kişisel bakım ürünleri ambalajı açıldığı takdirde iade alınmamaktadır.

Yukarıdaki belirtilen şartlar ürün satın alırken tarafınızdan kabul edilen satış sözleşmesinde de yer almaktadır. 

İade Adresi:
Nato Cad. Aksev Sk. Sedef 2 Plaza. Kat:2 Seyrantepe/İstanbul 

İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, iade süreci başlatılır. İade ürün bedeli, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 7 gün içinde ürünün iade tutarı tarafımızdan bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de ürün bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve reglanda.com.’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. 

Kusurlu Ürün İadesi

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Şikayetiniz Ar-Ge birimimize iletilerek inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir. 

Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınız ilk 7 iş günü içerisinde geçerlidir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

İade şartlarına uygun durumlarda, reglanda.com’a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize ürünü “Karşı Ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir ve sizden hiçbir şekilde kargo masrafı talep edilmemektedir. 

İade edilen siparişlerinizde kullanmış olduğunuz hediye çekleriniz, iadenizin onaylanmasının ardından hesabınıza tekrar yüklenecektir. 

İade ürün bedelleriniz, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 5 işgünü içinde ödeme seçeneğinize göre tarafınıza ödenir. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de, ürün bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve reglanda.com’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. 

Siparişinizin hemen akabinde ürün değişikliği yapmak istediğiniz takdirde müşteri hizmetleri departmanımız ile iletişime geçiniz.Değiştirmek istediğiniz yeni sipariş konumunda olan ürün için stok araştırması yapıldıktan sonar değişiminiz gerçekleşecek, para iadesi veya eklenmesi gibi durumlarda “Müşteri Hizmetleri” birimimiz sizleri bilgilendirecektir. 

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam ve eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz.Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir. 

Ürünün faturasının; 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Kişisel bakım kategorisi ürünleri, orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler, havale ile yapılan ödemeler en geç 1 hafta içerisinde hesabınıza yansımaktadır.